Kunnanvaltuusto

Etusivu / Suomeksi / Päätöksenteko / Luottamushenkilöt / Kunnanvaltuusto

PIELAVEDEN KUNNANVALTUUSTO ajalla 1.6.2017-31.5.2021

Puheenjohtaja
Nousiainen Risto
Maanviljelijä
Tommonmäentie 659
72740 LAUKKALA
0500 125 895
risto.nousiainen@pielavesi.fi

I varapuheenjohtaja
Elsi Katainen
Kansanedustaja, maanviljelijä
Kaunisharjuntie 493
72400 PIELAVESI
050 5122 362  elsi.katainen@eduskunta.fi

 

II varapuheenjohtaja
Anja Kukkonen
Myyjä, herastuomari
Laaksotie 14
72400 PIELAVESI
040 5681 505
anja.kukkonen@pielavesi.fi

 

 

 

Berg Tomi (KESK)
Maanviljelijä, eläkeläinen

Ainolantie 4 C 19
72400 PIELAVESI
0400 863 152
tomi.berg@pielavesi.fi

Hakulinen Irma (KESK)
Erityispalvelujen esimies

Karttulantie 513 a
72550  SÄVIÄ
040 5240 018
irma.hakulinen@pielavesi.fi

Haring Kari (VAS)Asiantuntijalääkäri

 

Autiolahdentie 57
72400 PIELAVESI
040 718 2624
kari.haring@sak.fi

Hirvasoja Marja-Riina (KOK)
Yrittäjä

Pieksupetäjäntie 4
72400  PIELAVESI 
0400 176 052
marjariina.hirvasoja@pielavesi.fi

Hyvärinen Inka (KESK)
Eläkeläinen, osastosihteeri

Ainolantie 1 B 11
72400 PIELAVESI
040 82120315
inka.hyvarinen@pielavesi.fi

Karhunen Tuomo (PS)Maatilayrittäjä

Huikarintie 281
71775 TUOVILANLAHTI
044 3817 229
karhunen.tuomo@gmail.com

Katainen Hannu (KESK)
Yrittäjä

Länsirinteentie 88
72400 PIELAVESI
0400 375 152
hannu.katainen@kataisenkukka.fi

Kiukkonen Jyrki (SDP)
Kirkon nuorisotyöntekijä

Saukontie 4
72400 PIELAVESI
0400 811 466
jyrki.kiukkonen@evl.fi

Klemetti Tiina (KD)
           

Kontiotie 8 B 8
72400 PIELAVESI
0400 810 117
klemettitiina@gmail.com 

Kukkonen Arto (KD)
Yrittäjä

Kirkkosaarentie 589c
72400 PIELAVESI
           
        

Lindström Kalle (PS)
eläkeläinen

 

Kisapolku 8 as. 3
72400 PIELAVESI
kalle.lindstrom@pielavesi.fi
Nousiainen Eino (KESK)
Maa- ja metsätalousyrittäjä

Kiuruvedentie 1819
72710 VAARASLAHTI
040 56220976
eino.nousiainen@pielavesi.fi

Nuutinen Jari (VAS)
Kirvesmies, eläkeläinen

Pieksupetäjäntie 5 as 5
72400 PIELAVESI
0400 488 215
jari.nuutinen@pielavesi.fi

Oravainen Eero (PS)
Yrittäjä

Pajutie 4
72400 PIELAVESI
044 559 0693 
eero.oravainen@elisanet.fi

Paananen Johanna (SDP)
Liikunnanohjaaja

Perminiementie 361
72400 PIELAVESI
0500 665 714
kirjolilja@gmail.com

Partanen Juha (KESK)
Maanviljelijä

Korppisentie 27
72430 PIELAVESI
0500 189 212
juha.partanen@pielavesi.fi

Partanen Susan (KESK)
Maanviljelijä, agrologi

Korppisentie 384
72430 PIELAVESI
050 3609 973
susan.partanen@pielavesi.fi

Parviainen Mirka (VAS)
Sairaanhoitaja

Ainolantie 2
72400 PIELAVESI
040 5755 813
mirka.parviainen@pielavesi.fi

Pelkonen Mirja (KESK)
Sairaanhoitaja

Kiuruvedentie 1795 A
72710 VAARASLAHTI
044 3018 807
mirja.vaananen@pielavesi.fi
           

Qvick Otto (KESK)
Opiskelija

Pangantie 68 b
72400 PIELAVESI
041 4935 861
otto.qvick@pielavesi.fi

 

Raitanen Titta (KOK)
Toiminnanjohtaja

Länsirannantie 21 B
72400 PIELAVESI
044 5274 354
           

Rautiainen Jouni (PS)
Yrittäjä

Jussintie 7
72400 PIELAVESI
 050 5256 658          
jouni.rautiainen@pielavesi.fi

Saastamoinen Aku (KESK)
Yrittäjä, sairaanhoitaja 

Irjalantie 10
72400 PIELAVESI
0400 834 316
saastamoinen.aku@gmail.com

Simpanen Mia (KESK)
Yhteyspäällikkö

Säviänvanhatie 74
72550  SÄVIÄ 
040 777 8850
mia.simpanen@pielavesi.fi