Tekninenlautakunta

Etusivu / Suomeksi / Päätöksenteko / Luottamushenkilöt / Tekninenlautakunta
Tekninen lautakunnan toimiala
  • huolehtii maankäytön suunnittelusta
  • vastaa kunnan toimesta tapahtuvasta rakentamisesta ja rakennuttamisesta
  • vastaa kunnossapito- ja käyttötehtävistä sekä liikenneturvallisuudesta
  • toimii tielain 97 §:n mukaisena lautakuntana
  • huolehtii vesihuollon kehityssuunnitelmien valmistelusta
  • valmistelee ehdotuksen kunnan oman vesihuoltolaitoksen toiminta-alueiksi ja antaa lausunnot vesiosuuskuntien  ja –yhtymien toiminta-alueista.
Tekninen lautakunta vv. 2017 - 2019

 

 

Varajäsenet

Puheenjohtaja
Hannu Katainen
Länsirinteentie 88
72400 PIELAVESI
0400 375 152
hannu.katainen@kataisenkukka.fi


Jari Bunda
Lehtolantie 133a
72530 SÄVIÄNTAIPALE
040 562 2704
jari.bunda@pielavesi.fi

Varapuheenjohtaja
Jari Nuutinen
Pieksupetäjäntie 5 as 5
72400 PIELAVESI
0400 488 215
jari.nuutinen@pielavesi.fi


Pirkko Kainulainen
Oikopolku 4
72400 PIELAVESI
050 555 6058
pirkko.kainulainen@pielavesi.fi           

Jäsenet:

 

Irma Hakulinen
Karttulantie 513a
72550 SÄVIÄ
040 524 0018
irma.hakulinen@pielavesi.fi

Auli Väänänen
Katajamäentie 839
72400 PIELAVESI
040 512 2046
auli.vaananen@pielavesi.fi          
Minna Kinnunen
Leppämäentie 500a
72400 PIELAVESI
044 207 8152
Tuomo Karhunen
Huikarintie 281
71775 TUOVILANLAHTI
044 381 7229
karhunen.tuomo@gmail.com

Susan Partanen
Korppisentie 384
72430 PIELAVESI
050 360 9973
susan.partanen@pielavesi.fi

Anna Nousiainen
Haukkalahdentie 101a
72400 PIELAVESI 
040 757 4505
           
Kai Kurki
Saukontie 2c
72400 PIELAVESI
0400 731 651
kai.kurki@gmail.com

Reijo Hyvärinen
Honkalantie 11
72400 PIELAVESI
           

Petri Wasenius
Jussintie 18
72400 PIELAVESI
040 827 7911 
petri.wasenius@pielavesi.fi         
Pentti Jeronen
Kortemäentie 226
72570 MÄNTYLÄ
050 596 7448
pentti.jeronen@pielavesi.fi