Kunnan sähköinen ilmoitustaulu. 

Kunnanhallitus päättää asiakirjoista perittävät maksut. Voimassaolevat asiakirjaluovutuksista perittävät maksut löydät täältä.

Hallinto- ja tukipalvelut
Asianhallintasihteeri Henna Räisänen
henna.raisanen@pielavesi.fi 040 670 5812
- kunnanvaltuuston ja -hallituksen asiakirjat

Sivistysosasto
Osastosihteeri Sirpa Niskanen
sirpa.niskanen@pielavesi.fi 040 4894 165

Perusturvaosasto
Osastosihteeri Anne Kauhanen
anne.kauhanen@pielavesi.fi 040 4894 055

Ympäristöosasto
Osastosihteeri Maili Ruotsalainen
maili.ruotsalainen@pielavesi.fi 040 4894 192

Vapaa-aikatoiminta
Kanslisti Seija Poikonen
seija.poikonen@pielavesi.fi 040 4894 187

Taloustoimisto
Kirjanpitäjä Kaisa Varis
kaisa.varis@pielavesi.fi 040 4894 052

Henkilöstöasiat
Palkkatoimistonhoitaja Tuula Lappalainen
tuula.lappalainen@pielavesi.fi 040 4894 053

Kotiseutuarkisto
Asianhallintasihteeri Henna Räisänen
henna.raisanen@pielavesi.fi 040 670 5812

Ota yhteyttä

Kirjaamo

Pielaveden kunta
PL 27
72401 Pielavesi
kunta@pielavesi.fi

Asianhallintasihteeri

p. 040 670 5812